Już 4 grudnia startuje 9. edycja akcji Święty Mikołaj. Jej celem jest niesienie wsparcia kobietom zmagającym się z chorobami ginekologiczno-onkologicznymi. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości. Do grona marek, które przekażą upominki dla chorych kobiet dołączył Realash Cosmetics.

 

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości powstała z inicjatywy Idy Karpińskiej 
kobiet, które tak jak ona, wygrały ciężką walkę z rakiem szyjki macicy. Organizacja wspiera kobiety i pomaga im w trudnych chwilach choroby i podczas długotrwałego leczenia. Kwiat Kobiecości skupia się przede wszystkim na zapewnieniu dostępu do informacji i zmianie świadomości w podejściu do zdrowia. O znaczeniu profilaktyki, organizacja pragnie uświadamiać nie tylko kobiety, ale również mężczyzn.

Idea przeprowadzenia akcji Święty Mikołaj narodziła się w 2007 roku. Każdego roku grono wolontariuszek przemienia się w „Kwiatki Świętego Mikołaja” i z workami prezentów odwiedza pacjentki na oddziałach ginekologii onkologicznej. Z roku na rok akcja Kwiatu Kobiecości cieszy się coraz większym sukcesem, ponieważ przybywa  szpitali, które otwierają drzwi dla wolontariuszek.

„Podarunki pełnią podczas akcji funkcję symboliczną, najważniejsze jest ciepło 
i nadzieja niesiona kobietom, które toczą walkę o życie.  Choroby ginekologiczno-onkologiczne to w Polsce ogromny problem. Dzięki odpowiedniej profilaktyce 
i badaniom, wiele pań pokonuje chorobę i, co najważniejsze, chce działać na rzecz pomocy chorym. Najlepszym tego dowodem są działania Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości. Akcja Święty Mikołaj jest akcją serca. Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli, możemy dać tym kobietom odrobinę serdeczności.” – mówi Ida Karpińska, założycielka Organizacji.

Marka Realash nie pozostaje obojętna wobec osób cierpiących na nowotwory, dlatego została jednym z darczyńców akcji Święty Mikołaj. Wśród upominków przeznaczonych dla pacjentek oddziału ginekologii onkologicznej w Radomiu 
i Centrum Onkologii w Warszawie znajdą się odżywki do rzęs Realash. Kosmetyk przede wszystkim przyśpiesza naturalny wzrost włosków, wzmacnia je i zagęszcza. Dzięki temu, panie po chemioterapii, będą mogły przywrócić dobrą kondycję swoich rzęs.

Akcja Święty Mikołaj trwać będzie od 4 do 21 grudnia 2015 roku, na terenie całej Polski.