Corning Optical Communications, producent kompleksowych rozwiązań optycznych w przemyśle telekomunikacyjnym, przygotował kolejny event promujący rozwój zawodowy kobiet na stanowiskach inżynieryjnych. Dzień Otwarty dla Kobiet odbył się w fabryce firmy w środę w Strykowie pod Łodzią.

 

- Najbardziej podobało mi się spotkanie z ekspertkami, ich spostrzeżenia, wskazówki jaką drogą doszły do sukcesu. Wszyscy mile nas przyjęli. Wiem, że trzeba wziąć się za naukę języków obcych. Na pewno będę starać się o staż w Corning – powiedziała Karolina Latosiewicz, studentka logistyki Uniwersytetu Łódzkiego.

Uczestniczki brały udział w warsztacie „Zakręć się na rozwój”, a potem spotkały się z paniami zatrudnionymi w Corning, ekspertkami oraz liderkami z działów Inżynieryjnych, Badań i Rozwoju, Jakości oraz Logistyki. Dowiedziały się m.in. jak efektywnie pokierować swoją ścieżką kariery oraz jakie możliwości oferuje kobietom światowy lider w branży. Firma przygotowała dla pań bezpłatny transport z Łodzi i upominki.

- Dużą wartością było zobaczenie firmy produkcyjnej od wewnątrz, pokazano nam wszystkie obszary, wprowadzono w każde możliwe miejsce. Spodobały mi się też prezentacje ekspertek i liderek, które przedstawiły wskazówki dotyczące rozwoju, ale też pokazały się od strony niekorporacyjnej, opowiadając o swoich zainteresowaniach, work life balance – relacjonowała Joanna Marcak, studentka ZiP na Politechnice Łódzkiej.

Corning posiada jedną z najlepiej rozwiniętych struktur dotyczących wspierania rozwoju i promowania kobiet. W firmie działa Europejska Rada ds. Różnorodności, której głównym obszarem zainteresowań jest m.in. zwiększenie udziału kobiet na stanowiskach kierowniczych. Najbardziej aktywne panie uczestniczą w programie rozwojowym Female Talent Pool.

Przedsiębiorstwo aktywnie wspiera i zachęca kobiety do studiowania na kierunkach technicznych, czego wyrazem była organizacja w ubiegłym roku „Dnia Inżynierek” na Politechnice Łódzkiej i udział firmy  w tegorocznej akcji „Dziewczyny na Politechniki!”.