Irena Santor, Joanna Racewicz i Aleksandra Kwaśniewska ambasadorkami programu Gabinety z Różową Wstążką.

Ambasadorki trzech pokoleń kobiet pojawią się na tegorocznych materiałach promujących program Wielkiej Kampanii Życia - Avon Kontra Rak Piersi. To one, wraz z ginekologiem - doktorem nauk medycznych Pawłem Guzikiem, będą przekonywać kobiety do systematycznej samokontroli piersi oraz o tym, że rak piersi odpowiednio wcześnie wykryty jest wyleczalny.

Nakłaniać będą też lekarzy, do tego aby palpacyjne kontrolne badanie piersi stało się nieodłącznym elementem każdej rutynowej wizyty w gabinecie ginekologicznym.

Wierzymy w autorytety i siłę ich przekonywania, dlatego zaprosiliśmy do współpracy znane osoby, z którymi mogą utożsamiać się kobiety w różnym wieku.- mówi Katarzyna Warzecha, Dyrektor Marketingu Avon Cosmetics Polska.

W ramach tegorocznej akcji Gabinety z Różową Wstążką Avon sfinansuje 4000 badań USG piersi w Gabinetach z Różową Wstążką w całym kraju.

Profilaktyczno - edukacyjny program Gabinety z Różową Wstążką jest elementem prowadzonej Polsce od 11 lat Wielkiej Kampanii Życia Avon Kontra Rak Piersi.

Program Gabinety z Różową Wstążką już po raz czwarty realizowany jest wspólnie ze Stowarzyszeniem Amazonki Warszawa - Centrum.

Gabinety oznaczone logo Gabinet z Różową Wstążką oferują pacjentkom badania palpacyjne piersi, kontrolne badania diagnostyczne oraz edukację na temat zachowań profilaktycznych. Gabinety te, wprowadzając najwyższe standardy, mają stać się przykładem dla wszystkich gabinetów ginekologicznych w Polsce. Ich cel to mobilizowanie kobiet, jak i lekarzy, do aktywnej profilaktyki raka piersi.

Avon Cosmetics Polska prowadzi program Wielka Kampania Życia - Avon kontra Rak Piersi od 1998 roku i przekazał już na ten cel ponad 11 milionów złotych pochodzących ze sprzedaży produktów z logo Różowa Wstążka.

Za całość działań odpowiada agencja magnifiCo PR.

Avon, firma dla kobiet, jest światowym liderem rynku kosmetycznego z rocznym obrotem przekraczającym $10 miliardów USD. Jako największe na świecie przedsiębiorstwo sprzedaży bezpośredniej Avon sprzedaje swoje produkty kobietom w ponad 100 krajach świata przez ponad 6,2 miliona niezależnych Konsultantek. Najważniejsze linie produktów firmy obejmują kosmetyki, sztuczną biżuterię, ubrania i dodatki takich marek jak Avon Color, Anew, Skin-So-Soft, Advance Techniques, Avon Naturals, czy Mark. Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajdziesz na www.avoncompany.com.

Kontakt:
Karolina Maria Siudyła
Tel. 22 696 82 05
Tel. kom.: 609 77 66 12
e-mail: karolina@magnifico.com.pl
Justyna Bernat
Tel. 22 696 82 05
Tel. kom.: 609 77 02 88
e-mail: justyna.bernat@magnifico.com.pl