W listopadzie, w ośmiu punktach na terenie Łodzi i okolic, w ramach akcji “Książka za jeden uśmiech”, będzie można przekazać książki dla wychowanków łódzkich domów dziecka oraz wybranych placówek opiekuńczo-wychowawczych. W siedzibach partnerów oraz w fabryce organizatora, jednego z największych pracodawców w województwie, firmy Corning Optical Communications, znajdą się punkty z koszami na książki, które zyskają zadowolonych, uśmiechniętych czytelników.

 

Maluchy i młodzież lubią i chcą czytać, dlatego celem zbiórki jest stworzenie im jak najlepszych warunków rozwoju i umożliwienie przeżycia wielu przygód z niezapomnianymi bohaterami dzieciństwa.

Patronem Honorowym akcji jest Marszałek Województwa Łódzkiego, a patronami medialnymi TVP Łódź oraz Radio Łódź. Partnerzy to cztery Wydziały Politechniki Łódzkiej: Chemiczny, Mechaniczny, Organizacji i Zarządzania oraz Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, a także Centrum Nauki „Experymentarium” w Manufakturze, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 im. Jana Szczepanika w Łodzi oraz Zespół Szkół Nr 1 i Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie.

Zbiórkę przygotował tegoroczny laureat certyfikatu HR Najwyższej Jakości, Corning Optical Communications, producent kabli światłowodowych i osprzętu dla przemysłu telekomunikacyjnego.