Już jutro środowisko dziennikarskie jednoczy się by pomoc potrzebującym dzieciom, a wieczorem w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej rozpocznie się XVI Charytatywny Bal Dziennikarzy. Transmisję z czerwonego dywanu, oficjalnego otwarcia i powitania gości, wśród których znajdą się osobistości świata mediów, kultury, polityki i biznesu, obejrzeć będzie można na stronie internetowej www.baldziennikarzy.org.

- Koledzy dziennikarze! Jeśli jeszcze nie kupiliście biletów na Charytatywny Bal Dziennikarzy, macie ostatnią szansę! A jeśli nie możecie przyjść, to śledźcie naszą transmisję otwarcia. I czerwony dywan. To nie nasz świat, ale raz w roku możemy złapać dystans także do siebie - informuje Katarzyna Kolenda-Zaleska, Przewodnicząca Rady Fundacji.

Wszystkich gości, ich balowe kreacje i spacer w świetle fleszy zobaczymy na stronie Fundacji już od godziny 20.00. W Balu uczestniczyć będą m.in. Mateusz Hładki, Agnieszka Milczarz, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Anna Kołtunowicz, Monika Olejnik, Beata Grabarczyk, Piotr Kraśko, Beata Tadla, Jarosław Kret, Marta Kuligowska, Janina Paradowska, Anna Kalczyńska, Mikołaj Lizut, Rafał Ziemkiewicz, Piotr Semka, Robert Kozyra i Tomasz Ossoliński. Oprócz dziennikarskich sław pojawią się także m.in. Anna Dymna, Rafał Sonik, Małgorzata Potocka, Michał Piróg, Łukasz Jemioł i Robert Kupisz. Realizację transmisji wraz z oprawą multimedialną imprezy zapewnia dom produkcyjny Psychomedia.

- Bal odbywa się w tym roku w zmienionej formule i wierzymy, ze będzie największym wydarzeniem karnawału – powiedział Mateusz Hładki, Prezes Zarządu Fundacji.

Dziś ostatni dzień aukcji w serwisie Charytatywni.allegro.pl, wśród których wylicytować można jeszcze m.in. śniadanie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem, krawat od byłego Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, antyczną figurkę od Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego czy wizytę na planie zdjęciowym serialu „Prawo Agaty”. Dochód z licytacji oraz Balu przekazany zostanie na wsparcie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz podopiecznych Fundacji Polsat i Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.  

Na scenie podczas Balu pojawi się Ewa Bem, Mrozu i dziennikarski zespół Poparzeni Kawą Trzy. Sponsorem Głównym wydarzenia jest Orlen, a Mecenasem Projektu PKO BP.