W dniu 11 września w Pałacu w Żelichowie podczas gali HR Awards Ceremony wyróżnionych zostało ponad 50 firm z całego kraju i dwie z województwa łódzkiego, w tym jeden z największych pracodawców w regionie, firma Corning Optical Communications, światowy lider w produkcji kabli światłowodowych i osprzętu dla przemysłu telekomunikacyjnego. W drugiej edycji badania HR Najwyższej Jakości, prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami, statuetki otrzymały przedsiębiorstwa, których działy HR i ich sukcesy zostały ocenione najwyżej.

 

- Intencją badania jest weryfikacja długofalowej polityki personalnej firm oraz wyróżnienie organizacji wdrażających innowacyjne działania w swoich strukturach, a tym samym wyznaczających trendy i upowszechniających wysokie standardy w branży HR w Polsce - informuje Agnieszka Szefler, wiceprezes PSZK.

Ocenie poddane zostały takie obszary polityki personalnej jak rekrutacja i outplacement, rozwój pracowników, wynagrodzenie i systemy motywacyjne, komunikacja wewnętrzna oraz Employer Branding.

Bardzo cieszymy się z wyróżnienia PSZK, które jest dla nas potwierdzeniem wysokich standardów naszej polityki HR. W działaniach HR koncentrujemy się na aktywnościach, które przełożą się na zwiększenie efektywności firmy i wspierają realizację jej strategii. Bezustannie doskonalimy warunki oferowane pracownikom, inwestujemy w ich rozwój, jednocześnie dbając o znakomitą atmosferę w pracy. Wiemy, że zaangażowanie pracowników jest podstawą naszego sukcesu i pozwala nam utrzymywać pozycję lidera w branży - powiedziała Kinga Sobiech, dyrektor HR firmy Corning Optical Communications, lidera rozwiązań optycznych na świecie.

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami od dwudziestu lat monitoruje i promuje najwyższe standardy zarządzania kapitałem ludzkim, będąc największą i najstarszą organizacją zaufania publicznego branży HR w Polsce. Odpowiada za zatrudnienie ponad 4 milionów pracowników, czyli  przeszło jednej czwartej osób aktywnych zawodowo w kraju.