Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 im. Jana Szczepanika w Łodzi oraz jeden z największych pracodawców w województwie łódzkimi, najważniejszy partner Politechniki Łódzkiej, ogłosili plany współpracy na rok 2014. Współpraca prowadzona będzie na kilku płaszczyznach.

 

Firma dopasuje swoją ofertę dla uczniów do potrzeb kadrowych, a przyszli pracownicy, po zakończeniu nauki w technikum, będą mogli kontynuować ścieżkę kariery na studiach zaocznych na Politechnice Łódzkiej. Technikum zaprosi specjalistów firmy do prowadzenia zajęć dla uczniów w ramach godzin dydaktycznych. Wiosną uczniowie odwiedzą fabrykę, a wybrani trzecioklasiści rozpoczną miesięczne praktyki w firmie. Corning przekazał szkole także sprzęt do celów dydaktycznych.

Najlepsze technikum w województwie łódzkim awansowało w tym roku do pierwszej dziesiątki w Polsce, uzyskując ósme miejsce w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy 2014” i zdobywając tytuł „Złotej Szkoły 2014”. W dniach 4-5 kwietnia w szkole odbyły się Dni Otwarte, podczas których przyszli uczniowie i ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą placówki.

Corning Optical Communications, znany poprzednio jako Corning Cable Systems, zmienił w tym roku nazwę dywizji, do której należy nowoczesna fabryka w Strykowie, by podkreślić, że jest dostawcą kompleksowych rozwiązań optycznych. Tytuł Solidnego Pracodawcy 2013 firma otrzymała m.in. za programy zatrudnienia ludzi młodych oraz politykę rozwoju pracowników. Corning znalazł się na szóstym miejscu w rankingu „Światowe Firmy 2013”, opublikowanym przez Instytut Nowoczesnego Biznesu, który wyróżnia firmy osiągające największe sukcesy na rynkach międzynarodowych.

Obaj partnerzy podjęli działania nad rozszerzeniem współpracy, aby w jak najefektywniejszy sposób wspierać potencjał i rozwój uczniów, którzy wiążą swoją przyszłość z wdrażaniem najnowszych technologii.