Z okazji wejścia na rynek nowego systemu w nocy z 21 na 22 lutego Sony Computer Entertainment Polska zorganizowało Nocną Premierę PlayStation Vita, która odbyła się w Sony Store w C.H. Arkadia. W trakcie wydarzenia odbyła się oficjalna prezentacja najnowszej konsoli PlayStation Vita, głos zabrał także Dyrektor Generalny Sony Computer Entertainment Polska – Marcin Ziobrowski, zaprezentowano również pierwszą polską grę na PS Vita – 
A-MEN, z krakowskiego studia deweloperskiego Bloober Team.

W trakcie eventu jego goście mieli okazje testowania konsoli PS Vita, wszystkich sześciu tytułów które weszły do sprzedaży w dniu premiery systemu czyli: Reality Fighters, Uncharted: Złota Otchłań, WipEout 2048, ModNatiobn Racers, Little Deviants: Małe Rozrabiaki, Everybody’s Golf oraz pozostałych tytułów dostępnych w PlayStation Store. 

Punktem kulminacyjnym wydarzenia był pojedynek ambasadorów PS Vita. Olivier Janiak i Marcin Prokop stoczyli wirtualną walkę na ringu w Reality Fighters – grze na PlayStation®Vita, wykorzystującej Rzeczywistość Rozszerzoną. Znani prezenterzy rozpoczęli grę od stworzenia swoich avatarów. Zaprezentowali jak umieścić swoją twarz w grze, co wprowadzi ich do wirtualnego świata. Następnie stoczyli emocjonującą walkę o tytuł najlepszego zawodnika. Ostatecznie zwycięzca został Olivier Janiak!

Zarówno Olivier Janiak, jak i Marcin Prokop to prawdziwi miłośnicy gier, ceniący jednocześnie interesujący design i dobrą rozrywkę.

"Zawsze wierzyłem, że duży może więcej, ale PS Vita zrewidowała ten pogląd. Zadziwiające, że tak małe, mobilne urządzenie może być pełnowartościowym, rozrywkowym kombajnem, integrującym funkcje konsoli do gier, urządzenia do obsługi funkcji internetowych oraz mediów społecznościowych. Jestem pod wrażeniem."- mówi Marcin Prokop.

Obejrzyj zdjęcia z premiery

 

Więcej informacji:
Monika Wenker
PR & Event Specialist
+48 514 60 10 98
Sony Computer Entertainment Polska Sp. z o.o.