Jeden z największych pracodawców województwa łódzkiego, firma Corning Optical Communications ze Strykowa, po raz kolejny przeprowadza w październiku akcję, której celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej osób niepełnosprawnych w miejscu pracy oraz wzrost ich zatrudnienia.

 

Podczas odbywającej się w tym miesiącu kampanii informacyjnej dotyczącej raka piersi, depresji oraz HIV pracownicy firmy będą brać udział w warsztatach oraz wykładach poświęconych tym chorobom. Dowiedzą się jak udzielać pierwszej pomocy, będą uczestniczyć w zbiórce krwi, a 23 października panie skorzystają z możliwości profilaktycznego badania w mammobusie. Załoga zaangażowała się także w program, z którego dochód przeznaczony zostanie na wsparcie kliniki „Budzik” dla dzieci w śpiączce, wybudowanej przez Fundację „Akogo?” Ewy Błaszczyk przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Działania firmy na rzecz osób z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz wspieranie ich w środowisku pracy zostały w tym roku w czerwcu nagrodzone na konferencji Disability Matters w Hadze. Firma otrzymała nagrodę w kategorii Workplace. Doceniona została zwłaszcza organizacja Miesiąca Osób Niepełnosprawnych w październiku 2014 oraz aktywność grupy ADAPT skupiającej pracowników z orzeczeniem i zainteresowanych tematem niepełnosprawności.