DOMOTEKA, prestiżowe centrum wyposażenia wnętrz, które skupia pod jednym dachem 80 salonów oferujących piękne meble i akcesoria, zaprasza na przejmującą wystawę prac Marii Mamczur.

Warszawskie Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka od dawna edukuje swoich klientów i gości, czym jest design i sztuka. Poza salonami oferującymi piekne, wysokiej jakości meble i akcesoria mieści pod swoim dachem także arteria:: gallery, gdzie regularnie odbywają się wystawy zarówno młodych, jak i uznanych artystów, a także prezentacje historii światowego wzornictwa. Już w czerwcu będzie można zapoznać się tu z niezwykle sensualną twórczością Marii Mamczur, która od 1 czerwca zaprezentuje swoje prace podczas wystawy ?Pomiędzy zmysłami?.

Maria Mamczur jest artystką wszechstronną. Poza malarstwem zajmuje się także pisaniem. Z wykształcenia jest socjologiem i dziennikarką. Należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Swoje prace wystawia od 1991 roku na całym świecie. Ma za sobą wystawy między innymi w Nowym Jorku, Waszyngtonie, francuskim Bourges oraz oczywiście w Warszawie. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w USA, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii. Tworzy nie tylko dla oka odbiorcy, ale też dla ducha.

Prace Marii Mamczur są próbą opisania świata zmysłów, to istna gra kolorów, w której emocje mają równie duże znaczenie jak dźwięk czy zapach. Dzięki tej koleracji sensualności ze sztuką wizualną artystka jest w stanie opisać chwilę, uchwycić moment, opowiedzieć historię. Podejmuje z odbiorcą grę ? żeby zrozumieć jej twórczość, należy wniknąć w głębię dzieła. Sama określa to malarstwem wrażeniowym. Buduje nastrój w oparciu o tajemnicę i poezję, w przypadku wystawy ?Pomiędzy zmysłami? inspirację stanowi piękno kobiecego ciała.

Maria Mamczur ?Pomiędzy zmysłami?
1 czerwiec - 1 lipiec 2010r.

Centrum Wyposażenia Wnętrz DOMOTEKA
Ul. Malborska 41
03-286 Warszawa


DOMOTEKA - część Parku Handlowego Targówek, stanowi wyjątkowe miejsce dla miłośników designu i prawdziwych znawców sztuki wyposażenia wnętrz. Zachwyca już z zewnątrz nowoczesną architekturą, która znajduje swoje odbicie również w zagospodarowaniu wnętrza. 80 sklepów pod jednym dachem łączą wspólne cechy - najwyższa jakość asortymentu oraz wyjątkowa różnorodność unikalnych produktów. Każdy, kto lubi otaczać się pięknymi przedmiotami, znajdzie tu coś wyjątkowego dla siebie. Zarówno miłośnicy tradycyjnego wzornictwa, jak i najnowocześniejszego designu mogą znaleźć w DOMOTECE pełną gamę przedmiotów odpowiadających ich potrzebom. Znajdziemy tutaj nie tylko meble, ale również wszelkie przedmioty dekoracyjne oraz praktyczne, które mogą znaleźć zastosowanie w domu. Wizyta w DOMOTECE to wielka przyjemność obcowania z pięknem, które można zabrać ze sobą do domu.