Już 20 czerwca, w niedzielę o godzinie 12, podczas corocznych obchodów Dni Garwolina z Avonem odbędzie się uliczny bieg pod hasłem "Avon kontra przemoc - biegnij w Garwolinie". Wydarzenie będzie inaugurowało ogólnopolską Wielką Kampanię o Godność - Avon kontra przemoc, której strategicznym partnerem jest Fundacja Feminoteka.

Trasa garwolińskiego biegu będzie obejmowała odcinek o długości 10 km, przebiegający głównymi ulicami miasta. Uczestnicy mogą potwierdzać swój udział, wypełniając formularz zgłoszeniowy, a następnie dokonując opłaty startowej. Regulamin biegu, warunki uczestnictwa oraz szczegółowe informacje dotyczące zapisów znajdują się na stronie: http://www.truchtacz.pl/content/avon-kontra-przemoc. W każdym pakiecie startowym znajdzie się bransoletka o wartości 10 złotych. Dochód z jej sprzedaży jest przekazywany na rzecz akcji Avon kontra przemoc. Uczestnicy biegu w ramach pakietu startowego otrzymają również koszulki z symbolem akcji oraz hasłem: ?Powiedz STOP przemocy?. Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach czekają atrakcyjne nagrody. Dodatkowo wśród wszystkich biegaczy rozlosowany zostanie wyjazd na 37. Berlin Marathon 2010, a uczestniczki biegu mogą liczyć także na inne niespodzianki.

Organizatorami wydarzenia są Klub Biegacza Truchtacz.pl, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz firmy Avon Operations Polska Sp. z o.o. i Avon Cosmetics Polska Sp. z o.o.

Avon kontra przemoc - Wielka Kampania o Godność
Celem Wielkiej Kampanii Walki o Godność jest walka ze zjawiskiem przemocy, które uderza w godność kobiet i dotyka najczęściej w zaciszu ich własnych domów. Kobiety doświadczają przemocy fizycznej, psychicznej, ekonomicznej i seksualnej. Fundusze na rzecz realizacji projektu pochodzą ze sprzedaży produktów z symbolem nieskończoności, odwołującym się do jedności kobiet w tym temacie na całym świecie. Strategicznym partnerem kampanii w Polsce jest Fundacja Feminoteka.


Więcej informacji udzielają:
Joanna Szelągowska
joanna@magnifico.com.pl
609 88 12 37
Izabela Kok
iza@magnifico.com.pl
661 46 14 80