DOMOTEKA, prestiżowe warszawskie centrum wyposażenia wnętrz, które skupia pod jednym dachem 80 salonów oferujących piękne meble i akcesoria, otrzymało nagrodę specjalną ?Okładka Roku? za magazyn Domoteka Design Magazine w konkursie Szpalty Roku 2010.

Stowarzyszenie Prasy Firmowej organizuje co roku konkurs prasy firmowej Szpalty Roku. Celem konkursu jest upowszechnianie wysokich standardów jakości w mediach firmowych i konsumenckich poprzez wyróżnienie najlepszych publikacji. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie tytuły publikowane w określonych kategoriach. W tym roku nagrodzono 25 tytułów spośród 80 zgłoszonych. Prace konkursowe oceniali eksperci w dziedzinie projektowania prasowego, typografii, fotografii, infografiki, PR oraz dziennikarstwa. Jury konkursu w składzie: Joanna Delbar, Katarzyna Trzeszczkowska, Dominik Kaznowski, Jacek Piotrowski i Dariusz Ćwiklak obradowało pod okiem przewodniczącego Tomasza Raczka.

Nagrodę specjalną Okładka Roku otrzymał ?Domoteka Design Magazine? wydawany przez Domotekę od 2006 roku. W uzasadnieniu czytamy, że został nagrodzony za ?projekt oddający treść i aspirację pisma, stworzony według zasad dobrego designu oraz za rozpoznawalną kolorystyczną koncepcję?. To pierwsza tego typu nagroda w historii konkursu. Jury oceniało wszystkie zgłoszone magazyny i spośród nich wyłoniło najbardziej interesujący projekt okładki prasowej.

Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie 26 maja br.

DOMOTEKA - część Parku Handlowego Targówek, stanowi wyjątkowe miejsce dla miłośników designu i prawdziwych znawców sztuki wyposażenia wnętrz. Zachwyca już z zewnątrz nowoczesną architekturą, która znajduje swoje odbicie również w zagospodarowaniu wnętrza. 80 sklepów pod jednym dachem łączą wspólne cechy - najwyższa jakość asortymentu oraz wyjątkowa różnorodność unikalnych produktów. Każdy, kto lubi otaczać się pięknymi przedmiotami, znajdzie tu coś wyjątkowego dla siebie. Zarówno miłośnicy tradycyjnego wzornictwa, jak i najnowocześniejszego designu mogą znaleźć w DOMOTECE pełną gamę przedmiotów odpowiadających ich potrzebom. Znajdziemy tutaj nie tylko meble, ale również wszelkie przedmioty dekoracyjne oraz praktyczne, które mogą znaleźć zastosowanie w domu. Wizyta w DOMOTECE to wielka przyjemność obcowania z pięknem, które można zabrać ze sobą do domu.