Podczas konferencji, której gospodarzem był Czesław Lang, a którą prowadziła znana 
i słynąca z zamiłowania do sportu aktorka Dorota Deląg, wszyscy zgromadzeni goście poznali przedsmak emocji związany z wyścigiem Tour de Pologne, a także mogli poznać plany i oczekiwania liderów Reprezentacji Polski i selekcjonera Piotra Wadeckiego, którzy uczestniczyli w konferencji. Wszyscy jednym głosem zapowiedzieli walkę o zwycięstwo, a liderami reprezentacji będą Marek Rutkiewicz, Bartosz Huzarski oraz Paweł Cieślik.

Tomasz Jaroński z redakcji Eurosport opowiadał o międzynarodowym aspekcie tegorocznego wyścigu i zapowiedział jakie wielkie nazwiska światowego peletonu wystartują w Tour de Pologne. Marian Kubalica reprezentujący Telewizję Polską, jednego z głównych patronów medialnych wyścigu, zdradził jak wygląda relacjonowanie tak dużego wydarzenia od kuchni. Ostatni zabrał głos Robert Geruszczak z firmy Mobile Experts, która przygotowała aplikację mobilną na Androida i iPhona, dzięki której będzie można śledzić poczynania drużyn za pomocą telefonów komórkowych z każdego miejsca na świecie. 

Na spotkanie przybyli byli świetni sportowcy m.in.: Andrzej Strejlau, Jacek Wszoła oraz legendy polskiego kolarstwa Wacław Skarul i Ryszard Szurkowski. Wielką radość organizatorom sprawiła wizyta posła SLD Ryszarda Kalisza, który słynie w środowisku z wielkiego serca jeśli chodzi o kibicowanie polskim reprezentacjom. Pojawili się również celebryci, którzy swoją obecnością chcieli dać świadectwo wiary w sukces polskich kolarzy, a wśród nich zagościli m.in.: Waldemar Błaszczyk, Ewa Gawryluk, Aleksandra Woźniak, Irek Bieleninik, Ewa Olbrychska, Leszek Stanek, Marcin Czyżewski i inni. 
Tour de Pologne można będzie śledzić w wielu mediach patronackich m.in. TVP1, TVP Sport, TVP Polonia, w radiu RMF FM, portalu Onet.pl oraz w Przeglądzie Sportowym i dziennikach Polskapresse. Kampanie reklamowe są również organizowane w sieci kin Cinema City a także na billboardach Cityboard Media. 

Wyścig potrwa od 10 do 16 lipca i składa się z 7 etapów:
10 lipca - 1 etap: Gołębiewski Karpacz - Jelenia Góra
11 lipca – 2 etap: Wałbrzych - Opole
12 lipca – 3 etap: Kędzierzyn-Koźle - Cieszyn
13 lipca – 4. Etap: Będzin - Katowice
14 lipca – 5. Etap: Rabka Zdrój - Zakopane
15 lipca – 6. Etap: Bukovina Terma Hotel Spa - Bukowina Tatrzańska
16 lipca – 7. Etap: Kraków - Kraków


Więcej informacji:
Aleksandra Burżacka
m a g n i f i C o
public relations
tel.: 22 4975156
kom.: +48 609 77 02 88
e-mail: aleksandra@magnifico.com.pl