Dla większości z nas zaplanowanie letniego wypoczynku to nie lada wyzwanie. Staramy się wybrać opcję, która nie nadszarpnie naszego budżetu, a jednocześnie zapewni nam wakacje pełne niesamowitych wrażeń. Brzmi znajomo? Nic dziwnego. W końcu to właśnie studenci są mistrzami wyszukiwania ekstra okazji na wakacje. Podążając tym tropem warto rozważyć wakacje pod żaglami. Koszty są porównywalne do wyjazdu pod namiot, natomiast wrażeń i wspomnień związanych z przemierzaniem szlaku Wielkich Jezior jest znacznie więcej.

 

Żeglarstwo to jedna z najciekawszych dyscyplin sportów wodnych. Przemierzając malowniczy szlak Wielkich Jezior Mazurskich w bliskim kontakcie z naturą, można oddać się beztroskiemu i swobodnemu wypoczynkowi z dala od codziennych obowiązków. Wakacyjne wyjazdy na żagle to również wspólnie spędzony czas przy ognisku  oraz niepowtarzalny klimat tętniących życiem portów, miasteczek i gwarnych kafejek. Jeśli to wszystko połączymy z doborowym towarzystwem naszych przyjaciół, otrzymamy idealny pakiet na letni wypoczynek, który jak się okazuje nie musi wiązać się z wysokimi kosztami.

Wielu amatorów sportów wodnych zniechęca się do żeglarstwa przez błędne przekonanie, że jest to sport elitarny, drogi i zarezerwowany wyłącznie dla osób posiadających specjalne uprawnienia. Nic bardziej mylnego! Bartosz Milewski – założyciel największej w Polsce szkoły żeglarskiej Róża Wiatrów zapewnia, że żeglowanie śródlądowe w Polsce jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą spędzić wakacje w niebanalny sposób, nie nadwyrężając przy tym budżetu – Z każdym rokiem żeglarstwo zyskuje coraz większą rzeszę sympatyków, szczególnie wśród studentów. Dlaczego? Ponieważ wbrew pozorom jest to sport dosłownie dla każdego. Nawet w szczycie sezonu można wynająć jacht kabinowy już od 100zł za dobę. Przy założeniu, że zorganizujemy minimum czteroosobową załogę, koszt tygodniowego czarteru dla jednej osoby to zaledwie 150zł. Doliczając do tego dojazd, jedzenie i opłaty portowe cały tydzień na Mazurach możemy spędzić za kwotę około 500zł. Natomiast w przypadku, gdy ktoś obawia się, że jego umiejętności nie są wystarczające do samodzielnego prowadzenia jachtu lub nigdy wcześniej nie żeglował, może poszukać wśród swoich znajomych osób, które posiadają wiedzę i odpowiednie umiejętności. Jeśli taki plan zawiedzie można wynająć skippera. Są to zazwyczaj studenci, którzy posiadają uprawnienia, doskonale znają Mazury i zadbają o bezpieczeństwo uczestników rejsu. Polecam też zorganizowane rejsy dla studentów, gdzie o nic nie trzeba się martwić, wystarczy przyjechać na Mazury i korzystać z uroków żeglarstwa. Każdy  z tych wariantów będzie porównywalny cenowo do wypadu pod namiot, jednak gwarantuję, że pływanie z całą pewnością dostarczy zdecydowanie więcej niezapomnianych wrażeń.

Sezon letni rozkręca się na dobre. Warto skorzystać z fantastycznej pogody i wyrwać się na kilka dni z miasta, aby zresetować umysły zmęczone po ciężkich sesjach egzaminacyjnych. Jeśli nie macie pomysłu na wakacyjny wypad, śmiało zbierajcie paczkę znajomych i obierajcie kurs na żagle. Jeśli jednak letnie miesiące macie już zarezerwowane, pamiętajcie, że Mazury we wrześniu również tętnią życiem i jest jeszcze taniej niż w szczycie sezonu.

Szczegółowe informacje na www.roza.pl i www.facebook.com/roza.wiatrow

Dodatkowych informacji udzielają: 
Łukasz Stępniak: lukasz.stepniak@magnifico.com.pl, tel. 601 893 846

Magdalena Radziszewska: magdalena@magnifico.com.pl, tel. 609 777 637