W 2015 roku Charytatywny Bal Dziennikarzy powraca w nowej formie i będzie największą atrakcją zbliżającego się karnawału. Odbędzie się 7 lutego 2015 w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej, a głównym celem, na który zostanie przeznaczony dochód z imprezy, będzie wsparcie podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko”, która wciągu 10 lat istnienia pomogła blisko 20 tysiącom osób chorych i niepełnosprawnych w całej Polsce.

 

Bale, w których do tej pory uczestniczyło za każdym razem ok. 1000 - 1200 gości, są nie tylko środowiskową imprezą o ugruntowanej renomie, gromadzącą licznie oprócz przedstawicieli wszystkich mediów także osobistości świata polityki, biznesu i kultury.

Charytatywne zaangażowanie środowiska dziennikarskiego, związane z Fundacją Charytatywny Bal Dziennikarzy, rozpoczęło się w 1998 roku. Fundacja powstała z potrzeby serca dziennikarzy z różnych mediów i jest organizacją non-profit, której nadrzędnym celem jest pomoc najbardziej potrzebującym. Wspiera placówki opieki zdrowotnej, szpitale, instytucje opieki społecznej, domy dziecka, organizacje opiekujące się dziećmi, niepełnosprawnymi i wiele innych. Do tej pory, przy okazji podejmowanych przez Fundację działań, udało się zebrać łącznie około 3 miliony złotych.

Prezesem Zarządu Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy jest Mateusz Hładki, dziennikarz TVN, a w skład zarządu weszły również dziennikarka Polsatu Agnieszka Milczarz oraz Anna Kołtunowicz z „Gazety Wyborczej”. Przewodniczącą Rady jest Katarzyna Kolenda - Zaleska z TVN, a w jej skład wchodzą znani i lubiani przedstawiciele polskich mediów: Beata Grabarczyk, Piotr Kraśko, Joanna Lichocka, Paweł Lisicki, Mikołaj Lizut, Marta Kuligowska, Andrzej Morozowski, Piotr Najsztub, Agata Nowakowska, Monika Olejnik, Janina Paradowska, Konrad Piasecki, Małgorzata Subotić oraz Dominika Wielowieyska.

Do udziału w imprezie upoważniają cegiełki, które można nabyć po przesłaniu wiadomości na adres kontakt@baldziennikarzy.org lub w siedzibie firmy Rochstar Events przy ulicy Racławickiej 99  w Warszawie, po wcześniejszym przesłaniu wiadomości e-mail z zapowiedzią przybycia.