top of page

Basia Giewont: piszę teksty komponuję i pielęgnuję folklor.

Mając zaledwie 12 lat koncertowała w Polsce i za granicą śpiewając pod batutą samego Adama Sztaby. Dwa lata towarzyszyła Grzegorzowi Turnauowi podczas trasy “Fabryka Klamek” śpiewając duet pt. “Motyliada”. Również dwa lata spędziła u boku zespołu Čechomor koncertując jako gość specjalny w Czechach i na Słowacji. Znana z polskich scen musicalowych. Teraz pokazuję swój talent i wrażliwość oddając piękno kultury gór połączone z elektronicznym brzmieniem.


Do swojego najnowszego utworu zaprosiła Staszka Karpiela-Bułeckę, a teledysk nagrała na samym szczycie Kasprowego Wierchu. Jak to się udało? Determinacja i marzenia.


Basia Giewont i Staszek Karpiel-Bułecka razem w singlu "Naski Świat": Połączenie talentów tworzy niezapomniane doświadczenie muzyczne.


Basia Giewont, zeszłoroczna laureatka nagrody Programu Trzeciego Polskiego Radia podczas 59 KFPP w Opolu, coraz mocniej zaznacza swoją obecność na rynku alternatywnej muzyki folkowej. Tym razem Basia zaprosiła do współpracy artystę już od dawna obecnego na polskiej scenie folkowej, lidera zespołu Future Folk, Staszka Karpiela Bułecke.

Jej najnowszy singiel "Naski Świat" to dynamiczna i niezwykle energetyczna kolaboracja, która oprócz siły muzyki stanowiącej połączenie elektroniki i folku, uderza w słuchaczy wyjątkowym przekazem lirycznym, który płynąc prosto z serca Basi z pewnością trafi do odbiorców.


"Naski Świat" to utwór, który łączy w sobie zarówno siłę elektropopu, jak i urok folkowych melodii. Basia Giewont w swoim pełnym energii stylu wokalnym dostarcza emocji i intensywności, którą dodatkowo podsyca obecność głębokiego głosu Staszka Karpiela-Bułecki. Całość opakowana nietuzinkową aranżacją Korneliusza Flisiaka, który pokazuję światowy poziom produkcji muzycznej.


Tekst utworu "Naski Świat" to hymn płynący prosto z gór, dotykający trudu czasów w których obecnie się znajdujemy. Basia zwraca uwagę na cierpienie i niesprawiedliwość dzisiejszego świata, oraz kładzie nacisk na istotę zjednoczenia i wzajemnego wsparcia. Idee te znakomicie współgrają z akcją #artyścimająmoc i działaniami Polskiej Akcji Humanitarnej, niosącej pomoc poszkodowanym w wyniku konfliktów zbrojnych i katastrof na całym świecie. Dlatego też we współpracy z Polską Akcją Humanitarną, piosenka zachęca do wsparcia zbiórki dla działań na rzecz ofiar wojny w Ukrainie.


Do utworu, na samym szczycie Kasprowego Wierchu, zrealizowany został wyjątkowy teledysk, który doskonale uzupełnia emocjonalny przekaz piosenki i nadaje piosence jeszcze potężniejszego i pełnego powagi impaktu. Powstanie utworu wsparły takie instytucje jak Polskie Koleje Linowe oraz Tatrzański Park Narodowy, również Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego, Polskie Radio Trójka, Gmina Szaflary - Serce Podhala, Folk Design - Aneta Larysa Knap, Anna Szpunar - malowanki Hanki, Apartamenty u Giewonta.

Basia wraz ze Staszkiem mają nadzieję, że wykonanie utworu na samym szczycie tak szlachetnej

i świętej góry pozwoli mu dotrzeć do serc odbiorców w całym kraju. "Naski Świat" jest dostępny od 12 lipca br. na wszystkich platformach streamingowych. Singiel zapowiada również nadchodzący album Basi Giewont, który obiecuje być wyjątkową podróżą przez różne gatunki muzyczne i emocje połączone piękną klamrą muzyki folkowej.


Comments


bottom of page